Recept na muffiny s čokoládou

Muffiny jsou malé, lahodné a snadno přenosné dezerty, které jsou oblíbené po celém světě. Tyto sladké, křupavé a měkké pečivo se dají připravit v mnoha různých chutích a variacích, a proto jsou oblíbenou pochoutkou pro mnoho lidí. Zde je několik zajímavostí o muffinech a tipů na to, jak je připravit.

Zde je skvělý recept na muffiny s čokoládou:

Suroviny:

 • 1 3/4 šálku (220 g) mouky
 • 3/4 šálku (150 g) cukru
 • 1/2 šálku (45 g) kakaa
 • 1 lžička prášku do pečiva
 • 1 lžička jedlé sody
 • 1/2 lžičky soli
 • 1 šálek (240 ml) mléka
 • 1/2 šálku (120 ml) oleje
 • 2 velká vejce
 • 2 lžičky vanilkového extraktu
 • 1 šálek (170 g) nasekané tmavé čokolády

Postup:

 1. Předehřejte troubu na 180 °C a připravte si plech na muffiny.
 2. Smíchejte v misce mouku, cukr, kakao, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl.
 3. V jiné misce smíchejte mléko, olej, vejce a vanilkový extrakt.
 4. Přidejte suché ingredience do mokrých ingrediencí a promíchejte do hladka.
 5. Přidejte nasekanou čokoládu a promíchejte.
 6. Nalijte těsto do formiček na muffiny, naplňte je do 2/3.
 7. Pečte 18-20 minut nebo dokud nevyzkoušíte suchý kolík.
 8. Nechte muffiny vychladnout v plechu po dobu 5 minut a poté je přeneste na mřížku na úplné vychlazení.

Tento recept by měl vyjít na 12 muffinů a budou mít vynikající chuť po čokoládě. Dobrou chuť!

Muffiny pocházejí z Anglie a byly poprvé upečeny v 18. století. Původně se nazývaly „muffin cakes“ a byly to velmi jednoduché sladké koláčky, které byly pečeny ve formách na muffiny. Později se tato sladká pochoutka rozšířila po celém světě a stala se oblíbenou pochoutkou pro mnoho lidí.

Muffiny jsou obvykle vyrobeny z jednoduchého těsta z mouky, cukru, vejce, mléka a sypkého materiálu, jako je prášek do pečiva nebo jedlá soda. Tento recept je velmi snadný na přípravu a umožňuje velkou variabilitu při výběru přísad.

Existuje mnoho způsobů, jak připravit muffiny. Kromě klasického receptu na muffiny můžete přidat do těsta ovoce, čokoládu, ořechy, vanilku, skořici, kardamom, zázvor nebo dokonce i zeleninu jako mrkev nebo cuketu. Varianty muffinů jsou neomezené a mohou být přizpůsobeny pro každého.

Pokud chcete připravit vynikající muffiny, je důležité správně nakládat s těstem. Těsto by mělo být mícháno jen lehce a ne příliš dlouho, aby se zabránilo tvorbě lepkavého těsta. Dále je důležité mít správné množství tekutiny v těstě, aby muffiny nebyly příliš suché nebo příliš vlhké.

Muffiny jsou vynikající na snídani, svačinu nebo jako dezert k večeři. Mohou být servírovány s máslem, medem, marmeládou, ovocem nebo dokonce sýrem. Jsou také skvělou volbou pro pikniky, party a různé společenské akce.

Zkuste tedy připravit některou z mnoha variant muffinů a objevte svou oblíbenou chuť. Pokud se vám podaří připravit dokonalé muffiny, můžete je také vylepšit různými polevami nebo glazurami. Například čokoládová glazura, poleva z vanilky nebo sladký krém mohou dodat muffinům nejen krásný vzhled, ale také zvýraznit chuť.

Další tipy na přípravu muffinů zahrnují:

 • Předem si připravte všechny ingredience a nechte je dostat na pokojovou teplotu. To zajišťuje, že se všechny ingredience dobře smíchají a těsto bude mít konzistenci správného typu.
 • Přidávejte ingredience postupně. Míchání jedné ingredience po druhé pomáhá udržet konzistenci těsta a zabránit přílišnému míchání.
 • Použijte muffinové formy. Použití formiček na muffiny pomáhá zajistit, že muffiny budou mít správný tvar a velikost.
 • Pečte muffiny na 180 °C a nechte je péct po dobu asi 20 minut. Důležité je vyndat muffiny z trouby včas, aby nebyly příliš suché.

Muffiny jsou skvělou volbou pro každou příležitost. Jejich příprava je snadná a zvládne ji každý. Pokud hledáte sladkou pochoutku, kterou si můžete užít sami nebo s rodinou a přáteli, vyzkoušejte muffiny a nechte se unést jejich vynikající chutí.